Svetainės struktūra
Neįgaliesiems (išjungta)
Raseinių r.
Blinstrubiškių socialinės globos namai
Biudžetinė įstaiga. Dvaro g. 6, Blinstrubiškių k., Paliepių sen., 60345 Raseinių r. sav. tel.: (8 428) 55 122, el. p. bsgndirektorius@gmail.com
AB Luminor bankas. A.S. LT654010041400090034 Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190791978

RENGINIAI

Informacija atnaujinta: 2019-11-04

Siekiant užtikrinti pilnavertį gyventojų gyvenimą socialinės globos namuose organizuojami įvairūs kultūriniai renginiai: valstybinių švenčių minėjimai, koncertai, viktorinos, popietės, išvykos.

<   2019 m.   >


Kalėdų senelio apsilankymas Blinstrubiškių socialinės globos namuose

Tai viena nuostabiausių tradicijų globos namuose aplankyti kiekvieną gyventoją jo kambaryje ir pasveikinti su šventėmis. 209-12-23 d. užimtumo specialistės su Kalėdų seneliu aplankė kiekvieną globos namų gyventoją ir įteikė po simbolinę dovanėlę. Visus linksmino globos muzikantai Romualdas ir Bernardas, vadovaujami užimtumo specialistės Vilmutės. Gyventojai visada šiltai pasitinka juos lankančius darbuotojus, o Kalėdų senelis stengiasi ne tik apkabinti kiekvieną, bet ir pašokdinti tuos, kurie gali.


Adventinė popietė

Raseinių r. Blintrubiškių socialinės globos namuose gruodžio 13 d. Raseinių r. Nemankščių Martyno Mažvydo gimnazijos ateitininkų kuopos jaunimas dovanojo adventinė popietę gyventojams. Adventas – tai laikotarpis, kai reikia įžiebti šviesą vienas kitame: pripažinimo, padrąsinimo, susitaikymo, meilės ir pagalbos šviesą. Laukdami šv. Kalėdų, gimnazijos ateitininkų kuopos jaunimas kasmet atvyksta į Blinstrubiškių socialinės globos namus. Gimnazijos mokiniai atliko šventinį pasirodymą. Dauguma jau pažinojo vieni kitus, prisiminė iš buvusių susitikimų, dalijosi savo rūpesčiais, džiugiomis gyvenimo akimirkomis, dėkojo už dovanas, prašė nepamiršti, atvykti ir kitais metais. Šventiškai išpuoštos namų erdvės, rūpestingų darbuotojų paruoštos vaišės, giesmės, šiltas ir nuoširdus bendravimas leido pajusti tikrąją artėjančių švenčių dvasią. Laikas prabėgo nepastebimai greitai. Linkėdami visiems džiugių, prasmingų, kupinų šilumos bei gerumo šv. Kalėdų laukimo dienų, išsiskirstėme namo, tikėdami, kad Kristaus gailestingumas mūsų akimis vis dažniau žvelgs į pasaulį.


Jubiliatų šventė Blinstrubiškių socialinės globos namuose

Lapkričio 28 d. Raseinių r. Blinstrubiškių socialinės globos namuose vyko kasmetinė jubiliatų šventė. Renginys prasidėjo gyventojo Bernardo nuotaikingomis dainomis. Jubiliatų pasveikinti atvyko gražus būrys svečių: Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis, Raseinių savivaldybės administracijos Paliepių seniūnijos seniūnė Rasa Spurgienė kartu su vyriausiąja specialiste Remigija Skrodeniene. Šiais metais pasveikinome 16 sukaktuvininkų. Globos namų direktorė Rasa Šebelskienė kartu su pavaduotoju Petru Vežbavičiumi įteikė gėles ir atminimo dovanas, palinkėjo sveikatos, geros nuotaikos ir ilgų metų. Gražiausias dainas jubiliatams skyrė Raseinių rajono kultūros centro Nemakščiuose liaudiškos muzikos kapela „Nemakščių vyrai“, vadovas Juozapas Juščius. Visi dalyvaujantys šventėje vaišinosi didžiuliu tortu, šoko, dainavo, džiaugėsi gražia švente.


Blinstrubiškių socialinės globos namų kapai apšviesti žvakučių šviesa

Visi Šventieji ir Vėlinės – gilias tradicijas turinčios katalikų šventės. 835 m. popiežius Grigalius IV nustatė Visų Šventųjų šventės datą – lapkričio 1 d. Per Visus Šventuosius prisimename tuos, kurie jau yra pas Viešpatį, Dangaus Karalystėje, o Vėlinės – visų mirusiųjų paminėjimo diena. Šios šventės neįsivaizduojamos be žvakių liepsnos.
Tradiciškai spalio 31-ąją po pietų lankomi Blinstrubiškių socialinės globos namų kapai, ant kiekvieno kapo uždegamos žvakutės, simbolizuojančios amžinąją šviesą, apšviečiančią palaidoto žmogaus amžinojo poilsio vietą. Bendradarbiaudami su Raseinių r. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos mokiniais ir globos namų gyventojais uždegama apie 900 žvakučių ir sukalbėtos maldos už išėjusios Anapilin.
Nuoširdžiai dėkojame mokytojoms Jurgitai ir Editai už pilietiškumo ir dvasingumo ugdymą.

Spalio 1-oji – Pagyvenusių žmonių diena Raseinių Blinstrubiškių socialinės globos namuose

Spalio 1-ąją minint Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, visame pasaulyje. Ši diena pasaulyje pradėta minėti siekiant atkreipti dėmesį į vyresnio amžiaus žmonių poreikius ir problemas, ugdyti jaunų žmonių pagarbą, kovoti su stereotipais, kurie trukdo mūsų tėvams ir seneliams gerai jaustis visuomeninėje.
Gausiai susirinkusius globos namų senjorus pasveikino LR seimo narė Vida Ačienė , pasidžiaugė, kad žmonės kartu gražiai bendrauja, darbuotojai rūpestingai prižiūri gyventojus, nes ši įstaiga yra antrieji jų namai, o čia gyvenantys ir dirbantys yra didelė šeima. Šventėje koncertavo Ramonų bendruomenės meno kolektyvas prie kultūros centro, vadovaujamas meno vadovo Vytauto Kasparavičiaus. Valso  žingsneliu sukosi gyventojai ir svečiai. Šventės dalyviai pasidžiaugė, kad socialinės globos namuose nėra senjorų, o tik pagyvenęs jaunimas.

Žolinė Blinstrubiškių socialinės globos namuose

Rugpjūčio 15-ąją Lietuvoje švenčiama Žolinė – Švenčiausiosios Mergelės Marijos ėmimo į dangų diena. Nuo senų laikų lietuviai tikėjo gamtos ir augalų galia. Žolinė – tai metas, kai susitinka vasara ir ruduo.
Vasaros laikas augina, nokina, brandina, o Žolinė visą derlių sukviečia į gražią šventę, vakarop lengvai pakvimpančią rudeniu. Jau tradicija tapo ir socialinės globos namuose ši šventė. Šventės stalui papuošti buvo skinami aplink namus esantys gėlių žiedai.
Šventės metu skambėjo mūsų gyventojų ansamblio „Tėviškėlė“ dainos, buvo žaidžiami žaidimai, klausinėjami sukti klausimai už teisingus atsakinus įteikiami saldūs prizai. Tęsiant tradiciją, visas atneštas vaišias ir iškeptus skanėstus su vaistažolių arbata, paragavo į šventę atėję gyventojai, kad derlius būtų ir kitais metais gausus.

Išvyka prie jūros

2019 rugpjūčio 1 d. Raseinių r. Blinstrubiškių socialinės globos namų gyventojai vyko į netoliese Šventosio, Monciškėse, esantį paplūdimį pritaikytą žmonėms su judėjimo negalia.
Nors oras nebuvo palankus maudynėms, bet pabraidyti išdrįso dauguma išvykos dalyvių, visi pasimėgavo gražiomis bangomis. Po kelių valandų praleistų paplūdimyje užsukome į Šventąją. Aplankėme beždžionių tiltą, kopose pastatytą skulptūrinę kompoziciją „Žvejo dukros“, pasigrožėjome Šventosios TVČ. Mergelės Marijos, Jūsų Žvaigždės bažnyčia.
Grįždami su daina ir gera nuotaika diskutavome, kurią Lietuvos vietovę aplankysime sekančios išvykos metu.


Žvejų šventė Blinstrubiškių socialinės globos namuose

2019 m. liepos 25 dieną socialinės globos namuose buvo organizuojamos žvejų varžybos. Ryte 8 dalyviai išsitraukė žvejojimo vietą, kurioje 4 valandas gaudė žuvis. Be laimikio teko grįžti 2 dalyviams. Pirmos vietos laimėtojas sugavo 12 įvairaus dydžio žuvų. Visi dalyviai buvo apdovanojami prizais.
Skambėjo Blinstrubiškių socialinės globos namų ansamblio „Tėviškėlė“ dainos, gyventojai pasidalino linksmomis istorijomis, anekdotais apie žvejybą ir žvejus. Aktyviausi šventės dalyviai savo jėgas išmėgino žaidimuose, o laimėtojai apdovanoti saldžiais prizais. Nuoširdžiai dėkojame UAB Isada vadovei Irenai Pocienei už šventei skirtas vaišias.

Kelionė į Pakruojo dvarą

Blinstrubiškių socialinės globos namų gyventojai su naujuoju autobusiuku susiruošė į ekskursiją. Kelionės tikslas buvo Pakruojo dvaras. Pakeliui aplankėme Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos bažnyčią, kuri sužavėjo savo grožiu.
Nuvykę į Pakruojo dvarą ten pamatėme Lietuvos skulptoriaus Martyno Gaubo pagal V. Šekspyro pjesę sukurtas fantastinių būtybių skulptūras, kurioms atvežti dvaran prireikė net sunkvežimių. Vasaros gėlių festivalis "Vasarvidžio nakties sapnas" dar ilgai išliks gyventojų mintyse savo gėlių grožiu.
Įdomu ir neįtikėtina, kad Pakruojo dvaras – didžiausia Lietuvoje iki šių dienų išlikusi vokiečių valdyta dvarvietė. Tai gyvasis muziejus norintiems prisiliesti prie autentiškų dvaro ūkio darbų, kumečių ir dvaro barono šeimos gyvenimo. Smalsu pažvelgti į atgyjančią istoriją. Unikalios pažintinės pramogos leidžia prisiliesti prie mūsų praeities ir veiklos dvare.
Norime padėkoti savivaldybės tarybai už skirtą dalinį finansavimą įsigyjant autobusiuką. Džiugu, kad rūpinamasi ne tik gyventojų buitimi, bet ir dvasinių vertybių puoselėjimu.


Susitikimas su gyvūnais

Blinstrubiškių socialinės globos namų gyventojai sulaukė neįprastų svečių. Juos aplankė I. Tarnauskas su savo įkurto veislyno „ Kalnų šuo“ Berno zenenhundo šunimis. Nors oras nedžiugino, gyventojai lauke mielai žaidė su šunimis, fotografavosi, maitino augintinius skanukais.
Veislynas „Kalnų šuo“ mus aplanko kiekvienais metais, tai lyg tradicija pasimatyti su įspūdingo grožio šunimis. Gyventojai norėtų juos matyti kasdien. Juk šuo – žmogaus draugas. Sakoma: gerai, kai šuo draugas, blogai – kai draugas šuo.
Esame labai dėkingi I. Tarnauskui ir jo augintiniams už suteiktą džiaugsmą, džiugias akimirkas.

Domnikos paroda

Kaip ir kiekvienais metais mūsų įstaigoje buvo surengta Domnikos Antonovos darbų paroda. Rankdarbių meistrė, nustebo, kad tiek daug darbų yra padariusi, nes simegrafijos technika atliktus darbus dėdavo į dėžutę ir neskaičiuodavo. Džiaugiasi, kad rankdarbiai leidžia pamiršti ilgus žiemos vakarus, o derinamos spalvos - nusikelti į vasarą spalvotų žiedų įvairovę. Darbai džiugina ne tik ją, bet ir draugus, nes dalį savo darbų yra padovanojusi kitiems.
Linkime sėkmės ir kūrybingų metų!

Išvyka į Paprūdžio kaimą

Birželio 19 dieną Blinstrubiškių socialinės globos namų komanda važiavo į Kelmės rajono centro paslaugų Grupinio gyvenimo namus, kurie yra įsikūrę Paprūdžių kaime. Grupinio gyvenimo namų gyventojai mus pakvietė sudalyvauti vasaros sporto šventė 2019. Joje dalyvavo ir Adakavo socialinių paslaugų namų, Aukštelkės grupinio gyvenimo namų komandos. Vyko sportinių rungčių varžybos: smiginis, orientacinis žaidimas, linksmosios estafetės. Žaidėjams reikėjo būti greitiems, taikliems bei turėti gerą atmintį. Varžybų teisėjams susumavus rezultatus už atskiras rungtis buvo įteikti medaliai. Pralaimėjusių šioje sporto šventėje nebuvo. Kol teisėjai sumavo rezultatus, visi buvome pakviesti prie vaišių stalo, prie kurio diskutavome, dalinomės įspūdžiais, emocijomis apie varžybas, ir gyvenimą... Džiaugiamės užmezgę naujus ryšius, susiradę naujų draugų.

Joninių šventė

Birželio pabaigoje, saulės grąžos metu, kai naktis būna trumpiausia, o gamta klesti, auga, žydi, švenčiama Rasos, Kupolinių arba Joninių šventė. Visos Europos tautos ją šventė nuo senų senovės.
Birželio 21 d.Raseinių r. Blinstrubiškių socialinės globos namuose buvo švenčiama Joninių šventė. Kambariuose su muzika pasveikinti 8 Jonai ir Janinos. Salėje 7 varduvininkams uždėti ąžuolo vainikai. Gražiausias dainas ir saldžią dovaną varduvininkams skyrė Tauragės rajono neįgaliųjų draugijos ansamblis „Svaja“. Už gražų koncertą ir kultūrinį bendradarbiavimą ansambliui ir jo vadovui Almantui Šileriui įteikta padėka.

Globos namuose paminėtos profesinės šventės

Š. m. gegužės antrąjį penktadienį globos namuose buvo paminėtos dvi profesinės šventės: Tarptautinė buhalterių ir Tarptautinė slaugytojų diena. Renginyje dalyvavęs Raseinių rajono meras Andrius Bautronis ir globos namų direktorė Rasa Šebelskienė bei pavaduotojas Petras Vežbavičius pasveikino profesinių švenčių proga ir įteikė padėkas šių profesijų darbuotojams.

Pavasario garsai Blinstrubiškių socialinės globos namuose

Balandžio 3 d. 10 val. 30 min. Raseinių r. Blinstrubiškių socialinės globos namuose vyko Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Raseinių bendrijos ansamblio koncertas. Vadovė Elena Pužaitienė pasveikino visus susirinkusius, pristatė ansamblį, skaitė eiles apie pavasarį.
Skambios dainos, linksmos intermedijos ir gražios eilės šildė visų susirinkusiųjų širdis. Raseinių r. Blinstrubiškių socialinės globos namų direktorės vardu įteikta padėka ansambliui už gražų koncertą, nuoširdų bendravimą ir bendradarbiavimą, vadovė pažadėjo atvykti į globos namus su nauja programa.

Valstybės atkūrimo dienos minėjimas Blinstrubiškių socialinės globos namuose

Vasario 16 diena, mums ir Tėvynei ypatinga, tapome nepriklausoma valstybe. Minėdami šią dieną, atsigręžiame į savo tautos istoriją, prisimename asmenybes, aplinkybes ir priežastis, kurios lėmė šį įvykį.
Blintrubiškių socialinės globos namuose renginį pradėjome Lietuvos himnu, Raseinių r. kultūros centro Sujainių merginų šokių grupė „Vaivorykštė“ vadovaujama Ritos Visockienės, atliko šokį Lietuvai. Raseinių rajono savivaldybės meras Algirdas Gricius tarė sveikinimo žodį, laikinai einanti Paliepių seniūnijos seniūno pareigas šios seniūnijos seniūno pavaduotoja Remigija Skrodenienė kartu su žemės ūkio ir plėtros skyriaus specialistu Vytautu Linkumi pasveikino visus renginio dalyvius. Kauno santakos ansamblis „Ainiai“ dainomis grąžino į pokario laikotarpį.
Džiugu, kad Raseinių rajono savivaldybė, Paliepių seniūnija noriai bendradarbiauja su Blinstrubiškių socialinės globos namais, visada jaučiamas šių įstaigų darbuotojų supratingumas, palaikymas.
<   2019 m.   >