Raseinių r.
Blinstrubiškių socialinės globos namai
Biudžetinė įstaiga. Dvaro g. 6, Blinstrubiškių k., Paliepių sen., 60345 Raseinių r. sav. Tel./ faks. (8 428) 55 122, el. p. bsgndirektorius@gmail.com
AB Luminor bankas. A.S. LT654010041400090034 Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190791978

RENGINIAI

Informacija atnaujinta: 2018-02-19

Siekiant užtikrinti pilnavertį gyventojų gyvenimą socialinės globos namuose organizuojami įvairūs kultūriniai renginiai: valstybinių švenčių minėjimai, koncertai, viktorinos, popietės, išvykos.


Žiemą, žiemą, bėk iš kiemo

Užgavėnės – linksmybių kupina šventė, po kurios prasidės beveik septynias savaites truksiantis Gavėnios laikotarpis. Socialinės globos namuose vykusiame renginyje netruko įvairiausių veiklų. Žinoma, išliko visos, dar nuo pagonybės laikų puoselėjamos. Šventę vedė Alma Samuilytė ir Alvydas Kybartas, galynėjosi lašininis ir kanapinis, o lauke triukšmingai sudeginta Morė.

Garbingo amžiaus jubiliatės pasveikinimas

Socialinės globos namų gyventoją Oną Pakarklienę garbingo 95 metų jubiliejaus proga atvyko pasveikinti Raseinių savivaldybės meras Algirdas Gricius, mero pavaduotoja Gitana Rašimienė ir Paliepių seniūnijos seniūnė Rasa Spurgienė.

Onutei meras užrišo 95 metų jubiliatės juostą, mero pavaduotoja įteikė mero sveikinimą, gėlių puokštę ir dovaną. Atvykę svečiai pasikalbėjo su Onute apie jos gyvenimą, pomėgius. Moteris pasidžiaugė, kad ji jaučiasi neblogai ir pasižadėjo sulaukti 100 metų jubiliejaus.

Atmintis gyva, nes liudija

Sausio 12 d. Blinstrubiškių socialinės globos namuose buvo minima Laisvės gynėjų diena. 8 val. uždegamos žvakutės prisiminti tuos, kurie savimi kovojo už mūsų laisvę. Jau praėjo daugiau kaip du dešimtmečiai nuo tragiškų Sausio 13-osios įvykių. Užaugo nauja karta. Mes kiekvieną kartą minėdami šią dieną vėl ir vėl įšgyvename tą viltį ir baimę, jaučiame pagarbą tiems žmonėms, kurie dėl mūsų laisvės paaukojo viską.

Laimėtas Baisogalos moterų ansamblio koncertas

Jėzus kalbėjo:
„Prašykite, ir gausite. Ieškokite, ir rasite. Belskite, ir jums bus atidaryta. Kiekvienas, kas prašo, gauna, kas ieško, randa, ir beldžiančiam atidaroma“.

Gruodžio 28 d. į Blinstrubiškių socialinės globos namus atvyko Baisiogalos moterų ansamblis. Šis koncertas buvo išskirtinis tuo, kad mes dalyvavome konkurse, kurį paskelbė ansamblio vadovė lapkričio mėnesį. Gruodžio mėnesį traukti burtai lėmė, kad pernai dešimtmetį šventusio ansamblio moterų balsus tarpušvenčiu, gruodžio 28-ąją, išgirdo būtent mūsų namų gyventojai. Baisogalos moterų traukiamos žinomos, linksmos dainos nepaliko abejingų susirinkusių žmonių, kartu dainavome, lingavome ir šokome. Mūsų drąsiausieji pašokdino ir ansamblio moteris. Kad neužliūliuotų dainomis, ansamblio vadovė Neringa uždavinėjo sąmojingus klausimus, o teisingai ir greitai atsakiusiems įteikė po dovanėlę. Beje, dovanėles gavo ir gražiausiai dainavęs, ir aktyviausiai šokęs, ir įdėmiausiai koncerto klausiusi globos namų gyventoja. O kad tie, kuriems nepavyko greitai atsakyti į klausimus ar suktis šokio sūkury, neliktų nuskriausti, baisogaliečių paprašytas Virginijus Žemaitis kiekvienam salėje sėdėjusiam padalijo po saldžią dovanėlę. Visi pasidžiaugę gražiu koncertu išlydėjome gausiais plojimais Baisiogalos moterų ansamblį.

Svečiuose Kalėdų senelis

Gruodžio 21 d. Blinstrubiškių socialinių globos namuose apsilankė Kalėdų senelis. Kalėdų senelis aplankė visus gyventojos, įteikė dovanėles, salėje dainas jam skyrė ansamblis „Tėviškėlė“ ir solistė Alma Samuilaitė. Buvo įteiktos padėkos dovanėlės aktyviausiems ir darbščiausiems gyventojams.

Dalyvavimas tradicija tapusiame renginyje: „Kalėdinė meninė sporto šventė“ Raseinių specialiojoje mokykloje

Gruodžio 19 d. Blinstrubiškių socialinės globos namų gyventojai dalyvavo Kalėdinėje sporto šventėje. Gyventojai savo laimę ir jėgas išbandė smiginio, žaidimo „Bočia“, spalvotų kamuoliukų mėtymo į talpas bei kitose rungtyse. Tapome ir laimėtojais, pirmą vietą smiginio rungtyje laimėjo Linas Zavistauskas. Visus dalyvius maloniai nustebino Kalėdų senelio netikėtas atvykimas. Kalėdų senelis klausėsi eilėraščių, visus dalyvius sukvietė į bendrą ratelį ir apdovanojo saldžiomis dovanėlėmis.

Susitikimas su Raseinių r. Mirklių kaimo bendruomene

Gruodžio 9 d. Blinstrubiškių socialinės globos namuose lankėsi Raseinių r. Mirklių kaimo bendruomenė. Svečiai atvežė Džiaugsmo valandėlę ir lauktuvių tortą. Bendruomenės pirmininkė Gražina Andraitienė supažindino su Mirklių kaimo bendruomenės veikla ir pasveikino su artėjančiomis šventėmis ir taip pat gerų švenčių palinkėjo kapelos vadovas Konstantinas Kružikas. Renginio metu gyventojai šoko ir dainavo pagal kapelos atliekamus kūrinius. Patys aktyviausi buvo apdovanoti Irenos Būzienės rankdarbiais. Po skambių dainų visi susėdome prie bendro stalo ir vaišinomės sumuštinukais ir atvežtu tortu.

„Ačiū, kad esi“

Gruožio 1 d., Blinstrubšikių socialinės globos namai darbuotojams surengė jaukią, kalėdine dvasia alsuojančią padėkos popietę „Ačiū, kad esi...“. Visus į renginį susirinkusiuosius pasveikino socialinės globos namų direktorė Rasa Šebelskienė ir jos pavaduotojas Petras Vežbavičius. Šiltus padėkos žodžius šventiniame renginyje tarė Viduklės Šv. Kryžiaus parapijos klebonas Albertas Stanulis, Savivaldybės meras Algirdas Gricius, mero pavaduotoja Gitana Rašimienė, rajono Tarybos nariai Aldona Ona Radčenko ir Vidmantas Karabinas. „Ačiū, kad esi“, - nuskambėjo padėkos žodžiai žmonėms, kurie kasdien savo nuoširdžiu rūpesčiu, globa ir meile apgobia įstaigos gyventojus.

Susitikimas su Nepriklausomų rašytojų sąjungos nare Karolina Kazlauskiene

Lapkričio 23 dieną į Blinstrubiškių socialinės globos namus atvyko Nepriklausomų rašytojų sąjungos narė Karolina Kazlauskiene. Susitikimo metu poetė papasakojo apie save, kūrybinio kelio pradžią, iš kur semiasi įkvėpimo. Skaitė savo eiles, pristatė 5 išleistas knygas, uždavinėjo įdomius klausimus gyventojams ir už teisingus atsakymus dovanojo savo kūrybos knygas. Jos eilėmis yra sukurtos ir dainos, visi susirinkusieji noriai klausėsi jų.

Tolerancijos dienos minėjimas Raseinių r. Blinstrubiškių socialinės globos namuose

Š. m. lapkričio 16 dieną Raseinių rajono Blinstrubiškių socialinės globos namuose lankėsi Raseinių lopšelio-darželio ,,Liepaitė“ vaikai. Tarptautinės Tolerancijos dienos proga priešmokyklinio amžiaus vaikų grupės ,,Boružiukai“, ,,Voriukai“, ,,Gandriukai“ kartu su lopšelio-darželio auklėtojomis, pedagogais parengė Blinstrubiškių socialinės globos namų gyventojams koncertą, dovanėles – Tarptautinės Tolerancijos dienos simbolį. Koncerto metu pedagogės Rasa Kačiušienė, Sigita Trekšelienė, Albina Kunigonienė, muzikos pedagogė Ilona Lukošiutė, kūno kultūros pedagogė Romena Drąsutienė kartu su vaikais dainavo, šoko, deklamavo eilėraščius.


Pyragų diena

Lapkričio 6d. Raseinių rajono Blinstrubiškių socialinės globos namuose buvo švenčiama Pyragų diena. Dalyvavo globos namų gyventojai ir svečiai iš Šiluvos bendruomenės, kurie labai nustebino ir nudžiugino savo keptų pyragų gausa. Gyventojai noriai degustavo pyragus ir spėliojo mįsles, kurių prizai buvo atšvaitai bei įvairios eismo saugumo priemonės.
Renginio pabaigoje socialinės globos namų gyventojai atsidėkodami dainavo dainas bei deklamavo savo kūrybos eiles.
Nuoširdžiai dėkojame ir linkime daug energijos Šiluvos bendruomenės“ Aušrinė“ nariams.

JUBILIATŲ ŠVENTĖ Blinstrubiškių socialinės globos namuose

2017 m. spalio 26 dieną, 14 val. Blinstrubiškių socialinės globos namuose vyko tradicija tapusi Jubiliatų šventė. Mūsų namuose šiais metais jubiliatais tapo 25 gyventojai. Vyriausieji 4 jubiliatai atšventė garbingus 90 metų jubiliejus, 6 gyventojams – sukako po 80 metų, net 10 gyventojų sulaukė – 70 metų, 2 atšventė – 60 – metį, 3 jubiliatams - 50 metų.
Nuo ryto senelių namuose jautėsi šventinė nuotaika. Turinčius sunkią negalią gyventojus direktorė pasveikino kambariuose. Užimtumo specialistė Vilma Skavidienė kiekvienam jubiliatui sugrojo maršą, direktorė Rasa Šebelsikienė įteikė dovanas ir gėlės socialinis darbuotojas Laimonas Laukšas, taip pat buvo vaišinami saldžiomis vaišėmis. Kambariuose pasveikinti 14 jubiliatų.
Socialinės globos namų valgyklos salėje renginys prasidėjo 14 val. renginį vedė socialinė darbuotoja Gražina Dapkuvienė ir šių namų gyventojas Alvydas Kybartas. Sveikinimo žodį tarė direktorė Rasa Šebelskienė. Direktorė pasidžiaugė, kad šiais metais yra toks gausus jubiliatų būrys, palinkėjo sveikatos, geros nuotaikos ir šypsenų. Salėje pasveikinti 11 jubiliatų, jiems įteiktos dovanos ir gėlės. Jubiliatams savo dainas dovanojo broliukas Evaldas ir sesutė Silvija.


Žvejo šventė Blinstrubiškių socialinės globos namuose

Blinstrubiškių socialinės globos namuose vyko „Žvejo“ šventė. Ryte socialinės globos namų gyventojai dalyvavo žvejybos varžybose. Netoliese esančiame tvenkinyje žvejojo 3 moterys ir 5 vyrai. Po varžybų, vykusioje šventėje buvo pagerbti ir apdovanoti žvejai. Daugiausia pavyko sužvejoti mūsų šauniai žvejai Almai Samuilaitei, kuriai ir atiteko pagrindinis prizas. Kiti dalyviai buvo apdovanoti paguodos prizais. Visi šventės dalyviai vaišinosi vaišėmis, kurias mums skyrė UAB „ISADA“.

Raseinių r. Blinstrubiškių socialinės globos namų 70-ties metų veiklos jubiliejaus minėjimas

2017m. birželio 1dieną Raseinių r. Blinstrubiškių socialinės globos namai šventė 70-ies metų veiklos jubiliejų. Šia proga buvo pasodintas ilgaamžiškumo simbolis - medelis, kapinėse uždegtos žvakutės, o šventės metu tylos minute buvo pagerbti išėję amžinybėn gyventojai ir darbuotojai. Pasveikinti globos namų bendruomenę atvyko gausus būrys svečių: Viduklės Šv. Kryžiaus parapijos klebonas A. Stanulis, Raseinių rajono meras A. Gricius, mero patarėjas A. Mielinis, Tarybos ir mero sekretoriato vedėja V. Mielinienė, Raseinių socialinės paramos skyriaus vedėja L. Laugalienė, Paliepių seniūnijos seniūnė R. Spurgienė, seniūnės pavaduotoja ir Blinstrubiškių socialinės globos namų tarybos narė R. Skrodenienė, VŠĮ Raseinių neįgaliųjų dienos užimtumo centro direktorė A. Cicėnienė ir socialinis darbuotojas R. Baltrušaitis, Raseinių socialinių paslaugų centro integralios pagalbos skyriaus vyresnioji socialinė darbuotoja A. Urbonienė, Raseinių skyriaus partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas V. Karabinas, seimo nario A. Nekrošiaus padėjėjas K. Užemeckas, seimo narės V. Ačienės padėjėjos J. Garliauskienė ir J. Jasiulienė, sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė A. O. Radčenko, A. Rimkienė ir G. Kveselienė. Svečiai linkėjo sveikatos, stiprybės, savitarpio supratimo, kantrybės ir neblėstančios energijos. Nuoširdžius linkėjimus išgirdome iš artimiausių kaimynų: Adakavo socialinės globos namų direktorės K. Anulienės ir Liolių socialinės globos namų direktoriaus E. Simonavičiaus bei jo pavaduotojos socialiniams reikalams N. Bagdonavičienės. Prisiminimais apie globos namus dalijosi buvę ilgamečiai globos namų darbuotojai, kurie į jubiliejų atvyko su šiltais bei gražiais linkėjimais ir dovanomis. Rajono meras A. Gricius ir globos namų direktorė R. Šebelskienė dėkodami už ilgametį ir nuoširdų darbą įteikė padėkas globos namų darbuotojams. Mus sveikino ir šią gražią šventę įprasminti muzikos garsais padėjo socialinės globos namų ansamblis ,,Tėviškėlė‘‘, moterų vokalinis ansamblis bei „Daumantų muzikantai“. Baigiantis renginiui, vedantysis Edgaras Juška padėkojo visiems dalyvavusiems ir pakvietė pasivaišinti bei pabendrauti prie šventinio stalo.
Šventės globėjas Raseinių r. savivaldybės meras Algirdas Gricius.
Rėmėjai: Raseinių rajono savivaldybės administracija, Partija Tvarka ir Teisingumas, UAB „M Prekyba“, L.R. Tamulio firma „Meditalika“, UAB „TZMO Lietuva“, UAB „Manjana“, UAB „Raseinių vaistinė“, UAB „Laragis“, UAB „Vigesta“, UAB „Lobby Baltic“, A.Činčiaus firma Audana, Rimantas Banys, Irena Pocienė UAB „Isada“.

Margučio šventė

Nušurmuliavo gražiausia pavasario šventė Šv. Velykos. Blinstrubiškių socialinės globos namuose vyko jau tradicine tapusi Margučio šventė, kurią vedė užimtumo specialistė Rita Janušauskienė. Šventės metu buvo marginami kiaušiniai, renkami gražiausi margučiai, žaidžiami žaidimai, menamos mįslės. Visos šventės metu koncertavo Blinstrubiškių socialinės globos namų ansamblis „Tėviškėlė“.

Globos namų gyventojų išvyka į Užgavėnes Rumšiškėse

Blinstrubiškių socialinės globos namų gyventojų grupelė vyko į Užgavėnių šventę Lietuvos liaudies buities muziejuje, Rumšiškėse. Gyventojai lankėsi etnografinėse sodybose, kur stebėjo Lašininio ir Kanapinio kovą, ragavo Užgavėnių blynų bei lankėsi kaukių dirbtuvėlėse.

Jubiliatų šventė Blinstrubiškių socialinės globos namuose

Raseinių r. Blinstrubiškių socialinės globos namuose vyko tradicinė jubiliatų šventė, kurią vedė socialinė darbuotoja Rezvita Radavičienė. Šiais metais jubiliejus šventė 12 gyventojų, kurių amžius nuo 40 iki 90 metų. Jubiliatus pasveikino globos namų direktorė R.Šebelskienė ir įteikė dovanėles. Šventėje koncertavo dainininkas Vitalijus Pauliukas. Raseinių kultūros centras globos namų sceną papuošė šviesos efektais. Šventė buvo labai nuotaikinga, dovanojo daug gražių akimirkų.

Akcija „Būk matomas“ Blinstrubiškių socialinės globos namuose

Blinstrubiškių socialinės globos namuose vyko akcija „Būk matomas“, kurioje dalyvavo Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Raseinių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai Darius Jonaitis ir Giedrė Deveikienė. Į susitikimą su pareigūnais susirinko gausus būrys šių namų gyventojų bei darbuotojų. Susitikimo metu susirinkusiesiems pareigūnai priminė Kelių eismo taisykles pėstiesiems ir dviratininkams, akcentavo saugos priemonių naudojimo būtinybę. Taip pat kalbėta apie gyventojų elgesį globos namuose ir viešose vietose, bei aptartos alkoholio vartojimo problemos ir pasekmės. Bendruomenės pareigūnai globos namų gyventojams dalino atšvaitus, pažymėjo jų vertingus daiktus, paliko lankstinukų su aktualia prevencine informacija.

Rudenėlio šventė Blinstrubiškių socialinės globos namuose

Blinstrubiškių socialinės globos namuose vyko kasmetinė rudenėlio šventė, kurią vedė užimtumo specialistė Rita Janušauskienė. Šventės metu koncertavo Kretingos „Bočių“ bendrijos mišrus vokalinis ansamblis „Žemyna“. Susirinkęs gausus būrys globos namų gyventojų klausėsi jiems skirtų dainų apie rudenį ir meilę, bei gėrėjosi parodos „Rudens kraitelė“ rudens gėrybių eksponatais. Rudens gėrybės: vaisiai ir daržovės virto „žmogeliukais“, „gyvūnėliais“, pasakų veikėjais. Šventės metu netrūko geros nuotaikos, džiaugsmo akimirkų.