Raseinių r.
Blinstrubiškių socialinės globos namai
Biudžetinė įstaiga. Dvaro g. 6, Blinstrubiškių k., Paliepių sen., 60345 Raseinių r. sav. Tel./ faks. (8 428) 55 122, el. p. bsgndirektorius@gmail.com
AB Luminor bankas. A.S. LT654010041400090034 Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190791978

RENGINIAI

Informacija atnaujinta: 2018-11-02

Siekiant užtikrinti pilnavertį gyventojų gyvenimą socialinės globos namuose organizuojami įvairūs kultūriniai renginiai: valstybinių švenčių minėjimai, koncertai, viktorinos, popietės, išvykos.


Žvakutė ir malda, tiems kurių jau nebėra

 Vėlinės – rimties, dvasinio šventumo, susikaupimo ir atminimo metas.  Šią dieną uždegti žvakutę ne tik ant savo artimojo, bet ir ant visų užmiršto kapo – sena mūsų krašto tradicija. Todėl ant kapų sužiba tūkstančiai žvakučių. Kapinės pasipuošia įvairiaspalviais gėlių žiedais.
Spalio paskutinėmis dienomis užimtumo specialistės ir socialinės globos gyventojai kartu su Gylių mokyklos – daugiafunkcio centro 5-10 klasių mokiniais sutvarkė kapines.
Uždegti 840 žvakučių kvietėme Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos mokinius, kad neliktų tamsu ir tuščia ten, kur atgulė Blinstrubiškių socialinės globos namų gyventojai. Uždegę žvakutes visi kartu sukalbėjome maldas už mirusiuosius.
Džiugu, kad mūsų krašte atsiranda patriotiškų, pilietiškų mokyklų, kurios savo darbais, suburia būrį jaunų žmonių, gebančių puoselėti deramą pagarbą mirusiems.

Paminėta Baltosios lazdelės diena

Spalio 15-ą dieną globos namuose buvo minima tarptautinė baltosios lazdelės (aklųjų) diena. Pasaulyje ši diena minima daugiau kaip 50 metų. Pirmiausia ji pradėta švęsti Jungtinėse Amerikos valstijose. Lietuvoje tarptautinė baltosios lazdelės diena minima nuo 1992 metų.
Baltoji lazdelė – neregio savarankiškumo įrodymas. Atmintinos dienos simboliu laikoma baltoji lazdelė– vienas pagrindinių įrankių, kuriuo naudojasi regėjimo negalią turintis žmogus.
Minint šią dieną Blinstrubiškių socialinės globos namuose koncertą padovanojo Raseinių aklųjų ir silpnaregių sąjungos filialo ansamblis „Svaja“, jo vadovė Gražina Grabienė. Linksmomis dainomis ir gražiomis eilėmis mums priminė kaip gera mokėti džiaugtis kiekviena diena.

Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga spektaklis „Ženteliai“

Šių metų spalio 2 d. Raseinių r. Gruzdiškės kultūros namų mėgėjų meno kolektyvas parodė spektaklį „ Ženteliai“. Gausus būrys socialinės globos namų gyventojų liko sužavėti linksmu spektakliu. Aktoriams negailėjo plojimų, o kolektyvo vadovei įteikta padėka.

Dalyvavimas Raseinių miesto šventėje „Rudens bendrystės sodas“

Šiais metais pirmą kartą Blinstrubiškių socialinės blogos namai dalyvavo 765 jubiliejui skirtoje miesto šventėje. Pasiruošimo darbai vyko keletą savaičių. Šventėje, užsukusius į globos namų ir seniūnijos kiemelį visus dalyvius, savo gaminiais (duona, sūriu, vyriška ir moteriška obuoliene, gira ir moliūgų sriuba) vaisino globos namų darbuotojos. Edukacinę veiklą vedę socialinis darbuotojas Laimonas Laukšas. Drauge su Paliepių seniūnijos darbuotojais džiaugėmės maloniu pabuvimu Raseinių miesto jubiliejuje.


Žolinė Blinstrubiškių socialinės globos namuose

Rugpjūčio 14 d. globos namuose buvo švenčiamo Žolinė. Tikintiesiems tai viena didžiausių Mergelės Marijos švenčių - jos paėmimo į dangų prisiminimas, kai bažnyčiose šventinamos gėlės ir žolynai. Žolinė pagal mūsų senolius, tai atsisveikinimas su žalumynais ir gėlėmis.
Šventinę programą mūsų namuose parodė Kelmės Bočiai „Atgaiva“. Gražiomis dainomis ir kapelos atliekamais kūriniais į šokių ratelį sukvietę aktyvesnius globos namų gyventojus. Svečiai linksmais pokštais pasidžiaugė tuo, kad ir būdami senjorai nepraranda gyvenimo džiaugsmo.

Iškyla gamtoje

Viena saulėtą rugpjūčio dieną Raseinių r. Blinstrubiškių socialinės globos namų gyventojai, lydimi užimtumo specialisčių Kristinos ir Vilmutės, išsiruošė į iškylą. Vykome į Raguvos pažintinį taką, esantį prie Sujainių gyvenvietės. Mėgavos gražia aplinka, gaiviu oru. Ištvermingiausi keliavo visais takeliais, grožėjosi įrengtomis pavėsinėmis, sūpynėmis. Vėliau ant laužo kepė dešreles, dalinosi prisiminimais, išgyvenimais, kalbėjo apie pastebėtus pokyčius gamtoje, žaidė nuotaikingus žaidimus, suposi sūpynėse. Nepastebėjome kaip greitai prabėgo laikas grožintis aplinka. Visi su gera nuotaika ir pilni įspūdžių grįžome namo.
Užimtumo specialistė Kristina Baukienė

Pasveikinta Blinstrubiškių socialinės globos namų jubiliatė

Liepos 10 dieną 95 – erių metų jubiliejų pasitiko Liudvika Jurkūnienė. Jubiliatės pasveikinti atvyko mero pavaduotoja Gitana Rašimienė, mero patarėja Vaida Tunaitienė ir Paliepių seniūnijos seniūnė Rasa Spurgienė. Svečiams jubiliatė pasakojo, kad yra kilusi iš daugiavaikės šeimos, kurioje augo 11 vaikų. Pati Liudvika užaugino du vaikus. Svečiai jubiliatei palinkėjo šviesių dienų, sveikatos bei sulaukti garbaus 100 metų jubiliejaus.

Darbų paroda

Raseinių r. Blinstrubiškių socialinės globos namuose birželio mėn. vyko globos namų gyventojos Domnikos Antonovos darbų paroda. Parodoje buvo pristatoma simegrafijos technika, kitaip vadinama siuvinėjimas ant popieriaus.
Domnika nuo atvykimo dienos parodė norą meninei veiklai. Ji sako, kad be meninės veiklos ir darbo negalėtų išgyventi nei dienos. Todėl visi jai linkime sveikatos, kūrybinės ugnelės, pasitikėjimo savimi ir kad dar ilgai džiugintų mus savo darbais.

Susitikimas su veislyno „Kalnų šuo“ savininku ir berno zenenhundų veislės šunimis

Gegužės 30d. Raseinių r. Blinstrubiškių socialinės globos namuose lankėsi veislyno „Kalnų šuo“ savininkas su berno zenenhundų veislės šunimis.
Irmantas Tarnauskas papasakojo apie šios veislės šunis, jų priežiūrą. Taip pat gyventojus supažindino su kaniterapija. Kaniterapija – alternatyvus ir (ar) pagalbinis gydymo, reabilitacijos būdas, kai norint pasiekti geresnės fizinės, emocinės sveikatos, pagerinti pažintinius bei socialinius įgūdžius, naudojamas specialiai paruoštas šuo motyvacijai sustiprinti.
Gyventojai domėjosi šunų priežiūra, stebėjo komandų atlikimą. Kiekvienas norintis galėjo pasidžiaugti šunimis, jų meilumu ir draugiškumu.
Irmantas Tarnauskas pažadėjo rudenį apsilankyti su mažaisiais savo augintiniais.

Papuoškime balkonus žiedais

Praėjusią savaitę, gegužės 15 -18 d., Raseinių r. Blinstubiškių socialinės globos namų socialiniai darbuotojai, užimtumo specialistės ir gyventojai sodino balkonines gėles. Pasak direktorės Rasos Šebelskienės, dalijimasis tuo, ką sukuriame patys ir kas suteikia daug laimės ir džiaugsmo – vienas svarbiausių draugiškos ir atsakingos bendruomenės bruožų.
Kasdieniame bėgime ir darbų rutinoje labai svarbu išlikti ramiam, išmokti sustoti ir pasidžiaugti paprastais dalykais, pajusti ramybę gali padėti ir gėlės. Gėlės teikia gerą nuotaiką, energijos antplūdį ar turi raminamąjį poveikį, padeda atsipalaiduoti, kitus susikaupti. Gėlės moko savo šeimininką rūpintis juo, ugdo pareigos ir atsakomybės jausmą. Primena, kad ir nedaug pastangų reikalaujantis darbas gali pakeisti aplinką.
Globos namų balkonai pasipuošė gėlių kompozicijomis, kurios visą šiltąjį sezoną skleisdamos grožį džiugins gyventojus, darbuotojus ir atvykstančius svečius.

Blinstrubiškių socialinės globos namuose pasveikintos slaugytojos profesinės šventės proga

Kasmet gegužės 12-ąją viso pasaulio slaugytojai pažymi savo profesinę šventę – Tarptautinę slaugytojų dieną. Blinstrubiškių socialinės globos namų administracija nuoširdžiai pasveikino visas slaugytojas, slaugytojų padėjėjas Tarptautinės Slaugytojų dienos proga. Direktorė Rasa Šebelskienė padėkojo už nuoširdumą, profesionalumą, begalinę kantrybę ir atsidavimą savo profesijai, pavaduotojas Petras Vežbavičius palinkėjo sveikatos, neblėstančios energijos bei stiprybės dalijant šypseną, gerumą visiems, kuriems reikia pagalbos!

Šventinis koncertas „TAU MAMA“ Blinstrubiškių socialinės globos namuose

Gegužes 3 d. socialinės globos namuose buvo minima Motinos diena. Šį diena yra labai graži pavasario šventė, leidžianti parodyti išskirtinį dėmesį brangiausiam žmogui. Šventinį koncertą mums dovanojo Sujainių mėgėjų meno kolektyvai.
Jautrūs žodžiai mamai liejosi iš vedėjo lūpų. Mišrus vokalinis ansamblis „Šypsena“ dovanojo jausmingas dainas, merginų vokalinis ansamblis „Vaivorykštė“ atliko dainas apie mamą. Moterų šokių kolektyvas „Banga“ ir merginų šokių kolektyvas „Vaivorykštė“ šokio judesiais džiugino šventės dalyvius.

Pavasario džiaugsmai

Sulaukus pavasario Blintrubiškių socialinės globos namų užimtumo specialistės kartu su gyventojais suskubo tvarkyti aplinką. Užimtumo specialistė K. Baukienė suorganizavo talkas. Gyventojai grėbė žolynus, rinko iš po žiemos nulūžusias medžių šakas, nušlavė takelius, pasodintos pirmos našlaitės.
Globos namų gyventojas Bronius Pranskus sukalė 6 inkilus ir juos pakabino teritorijoje esančiuose medžiuose, kad paukščiai savo čiulbėjimu džiugintų. O artimiausiu metu planuoja sukalti gandrams gandralizdį, nes Bronui labai malonu klausyti jų snapų kalenimo.

Margučių šventė

Balandžio 4 dieną socialinės globos namuose vyko Margučio šventė. Šventės metu buvo organizuojama gyventojų ir darbuotojų Velykinių margučių paroda. Šiais metais kartu su globos namų gyventojais šventėje dalyvavo Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos 1 b klasės mokiniai, jų mamos ir mokytoja Silva Vitauskienė. Užimtumo specialistė Rita Janušauskienė pasveikino visus susirinkusius į šventę, trumpai priminė Velykų papročius ir margučių atsiradimo istoriją. Mokiniai deklamavo eiles, skambėjo gyvai atliktas kūrinys. Vaikai kiekvienam gyventojui padovanojo Velykinius atvirukus. Skambant ansamblio „Tėviškėlė“ atliekamoms dainoms, gyventojai su vaikais margino kiaušinius. Komisija turėjo išrinkti 3 gražiausius margučius, jų autoriai apdovanoti prizais. Žaidimuose rungėsi vaikai ir socialinės globos namų gyventojai. Ši šventė priminė visiems, kad nuoširdus rūpestis ir noras būti kartu yra pati didžiausia dovana.

Kaziuko šventė

Kovo 6 dieną su linksma polkute Kaziukas (Alvydas Kybartas) ir Barborytė (Alma Samuilaitė) kvietė socialinės globos namų gyventojus į Kaziuko šventę. Nuo pat ryto vaišes ruošė gyventojai kartu su užimtumo specialistėmis.
Skambiomis dainomis džiugino socialinės globos namų ansamblis „Tėviškėlė“. Gyventojai minė mįsles, žaidė įvairius žaidimus, vaišinosi gira ir kitais skanėstais. Žaidimuose aktyviausi buvo Birutė Agafanova, Algirdas Pašvenskas ir Egidijus Jasiūnas. Visus dalyvavusius šventėje apdovanojome Kaziuko riestainiais.

Grožio diena Blinstrubiškių socialinės globos namuose

Blinstrubiškių globos namuose apsilankė Raseiniuose įsikūrusio grožio salono „Vanilė“ kolektyvas. Nuo pat ryto rinkosi ir šurmuliavo globos namų gyventojai, kuriuos gražino grožio salono specialistės.
Moterų kirpėjos Vitolda Valentonė,ir Sandra Kisielienė be atokvėpio gražino: kirpo, dažė, šukavo jaunesnes ir vyresnes globos namų gyventojas. Kai kurioms buvo stilingiau suformuotas plauko kritimas, kitoms - visiškai pakeistas stilius. Vyrų kirpėja Neringa Andraitienė darbavosi ties stilingais vyrų kirpimais. Kosmetologė Rasa Dukauskienė vos spėįo „suktis“ gražindama globos namų gyventojas, kurioms buvo atlikta grožio procedūra: antakių dažymas ir korekcija.
Ši graži socialinė akcija pradžiugino išvaizdos pokyčiais ir praturtino geromis emocijomis globos namų gyventojus.

Lietuvos šimtmečio šventė Raseinių r. Blinstrubiškių socialinės globos namuose

Vasario 15 d. Blinstrubiškių socialinės globos namuose šventėme modernios Lietuvos gimimą. Valstybės atkūrimo šimtmetis – puiki proga iškilmingai paminėti svarbią sukaktį.
Viduklės Šv. Kryžiaus parapijos klebonas – kunigas Albertas Stanulis laikydamas Šv. Mišias pašventino naujas Lietuvos valstybės vėliavą ir Lietuvos valstybės istorinę vėliavą.
10.00 val. darbuotojai ir gyventojai rinkosi prie administracinio pastato. Giedant Lietuvos valstybės himną vėliavas iškėlė darbuotojai Laimonas Laukšas su Janina Šebelskienė ir gyventojai Alvydas Kybartas kartu su Alma Samuilyte. Šimtmečio proga į dangų paleisti trispalviai balionai. Po vėliavų iškėlimo ceremonijos visi rinkomės į socialinės globos namų salę.
Renginio pradžia neįsivaizduojama be Lietuvos valstybės himno giedojimo, po kurio sveikinimo žodį tarė direktorė Rasa Šebelskienė. Laiko patikrintos dainomis, instrumentiniais kūriniais, liaudiškais pašmaikštavimais ir eilėmis mus džiugino muzikos ansamblis „Ainiai“. Šventė socialinės globos namų bendruomenės nariams paliko neišdildomą įspūdį.

Žiemą, žiemą, bėk iš kiemo

Užgavėnės – linksmybių kupina šventė, po kurios prasidės beveik septynias savaites truksiantis Gavėnios laikotarpis. Socialinės globos namuose vykusiame renginyje netruko įvairiausių veiklų. Žinoma, išliko visos, dar nuo pagonybės laikų puoselėjamos. Šventę vedė Alma Samuilytė ir Alvydas Kybartas, galynėjosi lašininis ir kanapinis, o lauke triukšmingai sudeginta Morė.

Garbingo amžiaus jubiliatės pasveikinimas

Socialinės globos namų gyventoją Oną Pakarklienę garbingo 95 metų jubiliejaus proga atvyko pasveikinti Raseinių savivaldybės meras Algirdas Gricius, mero pavaduotoja Gitana Rašimienė ir Paliepių seniūnijos seniūnė Rasa Spurgienė.

Onutei meras užrišo 95 metų jubiliatės juostą, mero pavaduotoja įteikė mero sveikinimą, gėlių puokštę ir dovaną. Atvykę svečiai pasikalbėjo su Onute apie jos gyvenimą, pomėgius. Moteris pasidžiaugė, kad ji jaučiasi neblogai ir pasižadėjo sulaukti 100 metų jubiliejaus.

Atmintis gyva, nes liudija

Sausio 12 d. Blinstrubiškių socialinės globos namuose buvo minima Laisvės gynėjų diena. 8 val. uždegamos žvakutės prisiminti tuos, kurie savimi kovojo už mūsų laisvę. Jau praėjo daugiau kaip du dešimtmečiai nuo tragiškų Sausio 13-osios įvykių. Užaugo nauja karta. Mes kiekvieną kartą minėdami šią dieną vėl ir vėl įšgyvename tą viltį ir baimę, jaučiame pagarbą tiems žmonėms, kurie dėl mūsų laisvės paaukojo viską.

Laimėtas Baisogalos moterų ansamblio koncertas

Jėzus kalbėjo:
„Prašykite, ir gausite. Ieškokite, ir rasite. Belskite, ir jums bus atidaryta. Kiekvienas, kas prašo, gauna, kas ieško, randa, ir beldžiančiam atidaroma“.

Gruodžio 28 d. į Blinstrubiškių socialinės globos namus atvyko Baisiogalos moterų ansamblis. Šis koncertas buvo išskirtinis tuo, kad mes dalyvavome konkurse, kurį paskelbė ansamblio vadovė lapkričio mėnesį. Gruodžio mėnesį traukti burtai lėmė, kad pernai dešimtmetį šventusio ansamblio moterų balsus tarpušvenčiu, gruodžio 28-ąją, išgirdo būtent mūsų namų gyventojai. Baisogalos moterų traukiamos žinomos, linksmos dainos nepaliko abejingų susirinkusių žmonių, kartu dainavome, lingavome ir šokome. Mūsų drąsiausieji pašokdino ir ansamblio moteris. Kad neužliūliuotų dainomis, ansamblio vadovė Neringa uždavinėjo sąmojingus klausimus, o teisingai ir greitai atsakiusiems įteikė po dovanėlę. Beje, dovanėles gavo ir gražiausiai dainavęs, ir aktyviausiai šokęs, ir įdėmiausiai koncerto klausiusi globos namų gyventoja. O kad tie, kuriems nepavyko greitai atsakyti į klausimus ar suktis šokio sūkury, neliktų nuskriausti, baisogaliečių paprašytas Virginijus Žemaitis kiekvienam salėje sėdėjusiam padalijo po saldžią dovanėlę. Visi pasidžiaugę gražiu koncertu išlydėjome gausiais plojimais Baisiogalos moterų ansamblį.

Svečiuose Kalėdų senelis

Gruodžio 21 d. Blinstrubiškių socialinių globos namuose apsilankė Kalėdų senelis. Kalėdų senelis aplankė visus gyventojos, įteikė dovanėles, salėje dainas jam skyrė ansamblis „Tėviškėlė“ ir solistė Alma Samuilaitė. Buvo įteiktos padėkos dovanėlės aktyviausiems ir darbščiausiems gyventojams.

Dalyvavimas tradicija tapusiame renginyje: „Kalėdinė meninė sporto šventė“ Raseinių specialiojoje mokykloje

Gruodžio 19 d. Blinstrubiškių socialinės globos namų gyventojai dalyvavo Kalėdinėje sporto šventėje. Gyventojai savo laimę ir jėgas išbandė smiginio, žaidimo „Bočia“, spalvotų kamuoliukų mėtymo į talpas bei kitose rungtyse. Tapome ir laimėtojais, pirmą vietą smiginio rungtyje laimėjo Linas Zavistauskas. Visus dalyvius maloniai nustebino Kalėdų senelio netikėtas atvykimas. Kalėdų senelis klausėsi eilėraščių, visus dalyvius sukvietė į bendrą ratelį ir apdovanojo saldžiomis dovanėlėmis.

Susitikimas su Raseinių r. Mirklių kaimo bendruomene

Gruodžio 9 d. Blinstrubiškių socialinės globos namuose lankėsi Raseinių r. Mirklių kaimo bendruomenė. Svečiai atvežė Džiaugsmo valandėlę ir lauktuvių tortą. Bendruomenės pirmininkė Gražina Andraitienė supažindino su Mirklių kaimo bendruomenės veikla ir pasveikino su artėjančiomis šventėmis ir taip pat gerų švenčių palinkėjo kapelos vadovas Konstantinas Kružikas. Renginio metu gyventojai šoko ir dainavo pagal kapelos atliekamus kūrinius. Patys aktyviausi buvo apdovanoti Irenos Būzienės rankdarbiais. Po skambių dainų visi susėdome prie bendro stalo ir vaišinomės sumuštinukais ir atvežtu tortu.

„Ačiū, kad esi“

Gruožio 1 d., Blinstrubšikių socialinės globos namai darbuotojams surengė jaukią, kalėdine dvasia alsuojančią padėkos popietę „Ačiū, kad esi...“. Visus į renginį susirinkusiuosius pasveikino socialinės globos namų direktorė Rasa Šebelskienė ir jos pavaduotojas Petras Vežbavičius. Šiltus padėkos žodžius šventiniame renginyje tarė Viduklės Šv. Kryžiaus parapijos klebonas Albertas Stanulis, Savivaldybės meras Algirdas Gricius, mero pavaduotoja Gitana Rašimienė, rajono Tarybos nariai Aldona Ona Radčenko ir Vidmantas Karabinas. „Ačiū, kad esi“, - nuskambėjo padėkos žodžiai žmonėms, kurie kasdien savo nuoširdžiu rūpesčiu, globa ir meile apgobia įstaigos gyventojus.

Susitikimas su Nepriklausomų rašytojų sąjungos nare Karolina Kazlauskiene

Lapkričio 23 dieną į Blinstrubiškių socialinės globos namus atvyko Nepriklausomų rašytojų sąjungos narė Karolina Kazlauskiene. Susitikimo metu poetė papasakojo apie save, kūrybinio kelio pradžią, iš kur semiasi įkvėpimo. Skaitė savo eiles, pristatė 5 išleistas knygas, uždavinėjo įdomius klausimus gyventojams ir už teisingus atsakymus dovanojo savo kūrybos knygas. Jos eilėmis yra sukurtos ir dainos, visi susirinkusieji noriai klausėsi jų.

Tolerancijos dienos minėjimas Raseinių r. Blinstrubiškių socialinės globos namuose

Š. m. lapkričio 16 dieną Raseinių rajono Blinstrubiškių socialinės globos namuose lankėsi Raseinių lopšelio-darželio ,,Liepaitė“ vaikai. Tarptautinės Tolerancijos dienos proga priešmokyklinio amžiaus vaikų grupės ,,Boružiukai“, ,,Voriukai“, ,,Gandriukai“ kartu su lopšelio-darželio auklėtojomis, pedagogais parengė Blinstrubiškių socialinės globos namų gyventojams koncertą, dovanėles – Tarptautinės Tolerancijos dienos simbolį. Koncerto metu pedagogės Rasa Kačiušienė, Sigita Trekšelienė, Albina Kunigonienė, muzikos pedagogė Ilona Lukošiutė, kūno kultūros pedagogė Romena Drąsutienė kartu su vaikais dainavo, šoko, deklamavo eilėraščius.


Pyragų diena

Lapkričio 6d. Raseinių rajono Blinstrubiškių socialinės globos namuose buvo švenčiama Pyragų diena. Dalyvavo globos namų gyventojai ir svečiai iš Šiluvos bendruomenės, kurie labai nustebino ir nudžiugino savo keptų pyragų gausa. Gyventojai noriai degustavo pyragus ir spėliojo mįsles, kurių prizai buvo atšvaitai bei įvairios eismo saugumo priemonės.
Renginio pabaigoje socialinės globos namų gyventojai atsidėkodami dainavo dainas bei deklamavo savo kūrybos eiles.
Nuoširdžiai dėkojame ir linkime daug energijos Šiluvos bendruomenės“ Aušrinė“ nariams.

JUBILIATŲ ŠVENTĖ Blinstrubiškių socialinės globos namuose

2017 m. spalio 26 dieną, 14 val. Blinstrubiškių socialinės globos namuose vyko tradicija tapusi Jubiliatų šventė. Mūsų namuose šiais metais jubiliatais tapo 25 gyventojai. Vyriausieji 4 jubiliatai atšventė garbingus 90 metų jubiliejus, 6 gyventojams – sukako po 80 metų, net 10 gyventojų sulaukė – 70 metų, 2 atšventė – 60 – metį, 3 jubiliatams - 50 metų.
Nuo ryto senelių namuose jautėsi šventinė nuotaika. Turinčius sunkią negalią gyventojus direktorė pasveikino kambariuose. Užimtumo specialistė Vilma Skavidienė kiekvienam jubiliatui sugrojo maršą, direktorė Rasa Šebelsikienė įteikė dovanas ir gėlės socialinis darbuotojas Laimonas Laukšas, taip pat buvo vaišinami saldžiomis vaišėmis. Kambariuose pasveikinti 14 jubiliatų.
Socialinės globos namų valgyklos salėje renginys prasidėjo 14 val. renginį vedė socialinė darbuotoja Gražina Dapkuvienė ir šių namų gyventojas Alvydas Kybartas. Sveikinimo žodį tarė direktorė Rasa Šebelskienė. Direktorė pasidžiaugė, kad šiais metais yra toks gausus jubiliatų būrys, palinkėjo sveikatos, geros nuotaikos ir šypsenų. Salėje pasveikinti 11 jubiliatų, jiems įteiktos dovanos ir gėlės. Jubiliatams savo dainas dovanojo broliukas Evaldas ir sesutė Silvija.


Žvejo šventė Blinstrubiškių socialinės globos namuose

Blinstrubiškių socialinės globos namuose vyko „Žvejo“ šventė. Ryte socialinės globos namų gyventojai dalyvavo žvejybos varžybose. Netoliese esančiame tvenkinyje žvejojo 3 moterys ir 5 vyrai. Po varžybų, vykusioje šventėje buvo pagerbti ir apdovanoti žvejai. Daugiausia pavyko sužvejoti mūsų šauniai žvejai Almai Samuilaitei, kuriai ir atiteko pagrindinis prizas. Kiti dalyviai buvo apdovanoti paguodos prizais. Visi šventės dalyviai vaišinosi vaišėmis, kurias mums skyrė UAB „ISADA“.

Raseinių r. Blinstrubiškių socialinės globos namų 70-ties metų veiklos jubiliejaus minėjimas

2017m. birželio 1dieną Raseinių r. Blinstrubiškių socialinės globos namai šventė 70-ies metų veiklos jubiliejų. Šia proga buvo pasodintas ilgaamžiškumo simbolis - medelis, kapinėse uždegtos žvakutės, o šventės metu tylos minute buvo pagerbti išėję amžinybėn gyventojai ir darbuotojai. Pasveikinti globos namų bendruomenę atvyko gausus būrys svečių: Viduklės Šv. Kryžiaus parapijos klebonas A. Stanulis, Raseinių rajono meras A. Gricius, mero patarėjas A. Mielinis, Tarybos ir mero sekretoriato vedėja V. Mielinienė, Raseinių socialinės paramos skyriaus vedėja L. Laugalienė, Paliepių seniūnijos seniūnė R. Spurgienė, seniūnės pavaduotoja ir Blinstrubiškių socialinės globos namų tarybos narė R. Skrodenienė, VŠĮ Raseinių neįgaliųjų dienos užimtumo centro direktorė A. Cicėnienė ir socialinis darbuotojas R. Baltrušaitis, Raseinių socialinių paslaugų centro integralios pagalbos skyriaus vyresnioji socialinė darbuotoja A. Urbonienė, Raseinių skyriaus partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas V. Karabinas, seimo nario A. Nekrošiaus padėjėjas K. Užemeckas, seimo narės V. Ačienės padėjėjos J. Garliauskienė ir J. Jasiulienė, sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė A. O. Radčenko, A. Rimkienė ir G. Kveselienė. Svečiai linkėjo sveikatos, stiprybės, savitarpio supratimo, kantrybės ir neblėstančios energijos. Nuoširdžius linkėjimus išgirdome iš artimiausių kaimynų: Adakavo socialinės globos namų direktorės K. Anulienės ir Liolių socialinės globos namų direktoriaus E. Simonavičiaus bei jo pavaduotojos socialiniams reikalams N. Bagdonavičienės. Prisiminimais apie globos namus dalijosi buvę ilgamečiai globos namų darbuotojai, kurie į jubiliejų atvyko su šiltais bei gražiais linkėjimais ir dovanomis. Rajono meras A. Gricius ir globos namų direktorė R. Šebelskienė dėkodami už ilgametį ir nuoširdų darbą įteikė padėkas globos namų darbuotojams. Mus sveikino ir šią gražią šventę įprasminti muzikos garsais padėjo socialinės globos namų ansamblis ,,Tėviškėlė‘‘, moterų vokalinis ansamblis bei „Daumantų muzikantai“. Baigiantis renginiui, vedantysis Edgaras Juška padėkojo visiems dalyvavusiems ir pakvietė pasivaišinti bei pabendrauti prie šventinio stalo.
Šventės globėjas Raseinių r. savivaldybės meras Algirdas Gricius.
Rėmėjai: Raseinių rajono savivaldybės administracija, Partija Tvarka ir Teisingumas, UAB „M Prekyba“, L.R. Tamulio firma „Meditalika“, UAB „TZMO Lietuva“, UAB „Manjana“, UAB „Raseinių vaistinė“, UAB „Laragis“, UAB „Vigesta“, UAB „Lobby Baltic“, A.Činčiaus firma Audana, Rimantas Banys, Irena Pocienė UAB „Isada“.

Margučio šventė

Nušurmuliavo gražiausia pavasario šventė Šv. Velykos. Blinstrubiškių socialinės globos namuose vyko jau tradicine tapusi Margučio šventė, kurią vedė užimtumo specialistė Rita Janušauskienė. Šventės metu buvo marginami kiaušiniai, renkami gražiausi margučiai, žaidžiami žaidimai, menamos mįslės. Visos šventės metu koncertavo Blinstrubiškių socialinės globos namų ansamblis „Tėviškėlė“.

Globos namų gyventojų išvyka į Užgavėnes Rumšiškėse

Blinstrubiškių socialinės globos namų gyventojų grupelė vyko į Užgavėnių šventę Lietuvos liaudies buities muziejuje, Rumšiškėse. Gyventojai lankėsi etnografinėse sodybose, kur stebėjo Lašininio ir Kanapinio kovą, ragavo Užgavėnių blynų bei lankėsi kaukių dirbtuvėlėse.

Jubiliatų šventė Blinstrubiškių socialinės globos namuose

Raseinių r. Blinstrubiškių socialinės globos namuose vyko tradicinė jubiliatų šventė, kurią vedė socialinė darbuotoja Rezvita Radavičienė. Šiais metais jubiliejus šventė 12 gyventojų, kurių amžius nuo 40 iki 90 metų. Jubiliatus pasveikino globos namų direktorė R.Šebelskienė ir įteikė dovanėles. Šventėje koncertavo dainininkas Vitalijus Pauliukas. Raseinių kultūros centras globos namų sceną papuošė šviesos efektais. Šventė buvo labai nuotaikinga, dovanojo daug gražių akimirkų.

Akcija „Būk matomas“ Blinstrubiškių socialinės globos namuose

Blinstrubiškių socialinės globos namuose vyko akcija „Būk matomas“, kurioje dalyvavo Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Raseinių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai Darius Jonaitis ir Giedrė Deveikienė. Į susitikimą su pareigūnais susirinko gausus būrys šių namų gyventojų bei darbuotojų. Susitikimo metu susirinkusiesiems pareigūnai priminė Kelių eismo taisykles pėstiesiems ir dviratininkams, akcentavo saugos priemonių naudojimo būtinybę. Taip pat kalbėta apie gyventojų elgesį globos namuose ir viešose vietose, bei aptartos alkoholio vartojimo problemos ir pasekmės. Bendruomenės pareigūnai globos namų gyventojams dalino atšvaitus, pažymėjo jų vertingus daiktus, paliko lankstinukų su aktualia prevencine informacija.

Rudenėlio šventė Blinstrubiškių socialinės globos namuose

Blinstrubiškių socialinės globos namuose vyko kasmetinė rudenėlio šventė, kurią vedė užimtumo specialistė Rita Janušauskienė. Šventės metu koncertavo Kretingos „Bočių“ bendrijos mišrus vokalinis ansamblis „Žemyna“. Susirinkęs gausus būrys globos namų gyventojų klausėsi jiems skirtų dainų apie rudenį ir meilę, bei gėrėjosi parodos „Rudens kraitelė“ rudens gėrybių eksponatais. Rudens gėrybės: vaisiai ir daržovės virto „žmogeliukais“, „gyvūnėliais“, pasakų veikėjais. Šventės metu netrūko geros nuotaikos, džiaugsmo akimirkų.