Svetainės struktūra
Neįgaliesiems (išjungta)
Raseinių r.
Blinstrubiškių socialinės globos namai
Biudžetinė įstaiga. Dvaro g. 6, Blinstrubiškių k., Paliepių sen., 60345 Raseinių r. sav. Tel./ faks. (8 428) 55 122, el. p. bsgndirektorius@gmail.com
AB Luminor bankas. A.S. LT654010041400090034 Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190791978

RENGINIAI

Informacija atnaujinta: 2018-12-17

Siekiant užtikrinti pilnavertį gyventojų gyvenimą socialinės globos namuose organizuojami įvairūs kultūriniai renginiai: valstybinių švenčių minėjimai, koncertai, viktorinos, popietės, išvykos.

<   2018 m.   >


Akcija „Būk matomas, būk saugus“ Blinstrubiškių socialinės globos namuose

Blinstrubiškių socialinės globos namuose vyko akcija „Būk matomas, būk saugus“, kurioje dalyvavo Raseinių rajono policijos komisariato vyriausioji tyrėja - bendruomenės pareigūnė Giedrė Deveikienė. Susitikimo metu susirinkusiesiems pareigūnė priminė Kelių eismo taisykles pėstiesiems ir dviratininkams, akcentavo saugos priemonių naudojimo būtinybę. Taip pat kalbėta apie gyventojų elgesį globos namuose ir viešose vietose, bei aptartos alkoholio vartojimo problemos ir pasekmės. Bendruomenės pareigūnė Giedrė Deveikienė globos namų gyventojams dalino atšvaitus, atšvaitines liemenes ir parodė, kaip teisingai juos nešioti. Taip pat buvo pažymėti gyventojų turimi vertingi daiktai: mobilūs telefonai, planšetiniai kompiuteriai.

Dovanos Blinstrubiškių socialinės globos namų žvejams

2018 gruodžio mėnesį Blintrubiškių socialinės globos namų gyventojas Virginijus Žemaitis dalyvavo Facebook AnglingA žūklės centro paskelbtoje akcijoje laimėti žvejybos reikmenų. Centre dirbantis Vygis Radžiukytas susipažinęs su Virginijumi, sužinojo, kad socialinės globos namuose gyvena nemažas būrelis žvejų, pasitaręs su įmonės direktoriumi Romualdu Iržekevičiumi padovanojo gyventojams įvairių žvejybos reikmenų.
Virginijus Žemaitis sukvietęs žvejus nustebimo puikiomis dovanomis. Visi susirinkę džiaugėsi galėdami atnaujinti savo meškeres.
Džiugu, kad Virginijus aktyviai dalyvauja įvairiose akcijose ir dažnai tampa laimėtoju, bet svarbiausia, kad rūpinasi aplink esančiais gyventojais.

Dalyvavimas rankų laužimo varžybose Adakavoje

2018-11-30 Adakavo socialinės globos namai organizavo respublikines rankų lenkimo varžybas, kurios vyko Adakavo bendruomenės namuose. Tai buvo tęsinys projekto “IR AŠ GALIU”. Varžybose dalyvavo komandos iš Aukštelkės, Adakavo ir Blinstrubiškių socialinių globos namų.
Vyrai rungėsi dviejuose pogrupiuose. Pajėgiausių iš abiejų pogrupių vyrukų laukė finalinės varžybos. Į finalą pateko adakaviškis ir Aukštelkės gyventojai.
Moterų buvo mažiau, todėl  jos rungėsi viename pogrupyje ir mūsų dalyvė Alma Virbickaitė užėmė garbingą 2-ąją vietą, o Birutė Agafanova užėmė 3 vietą.


Jubiliatų šventė Blinstrubiškių socialinės globos namuose

 Lapkričio 15 d. socialinės globos namuose minėjome 28 gyventojų jubiliejus. Tai didžiausias metų renginys gyventojams. Deja, ne visi gyventojai dėl sveikatos būklės galėjo dalyvauti renginyje, todėl skambant akordeono garsams direktorė įteikė dovanas kambariuose.
Šventinis renginys salėje visus susirinkusius pakerėjo jubiliatų puošnumų. Gražiausi žodžiais skambėjo jubiliatams, direktorė Rasa Šebelskinė ir pavaduotojas Petras Vežbavičius įteikė gėles ir dovanas. Šokiui pakvietė grupė Žemaitukai, kurie savo linksmomis dainomis išjudino visus susirinkusius.
Metai iš metų laikas mus neša tarsi upė tolyn ir tolyn, lieka tik gražūs prisiminimai.

Žvakutė ir malda, tiems kurių jau nebėra

 Vėlinės – rimties, dvasinio šventumo, susikaupimo ir atminimo metas.  Šią dieną uždegti žvakutę ne tik ant savo artimojo, bet ir ant visų užmiršto kapo – sena mūsų krašto tradicija. Todėl ant kapų sužiba tūkstančiai žvakučių. Kapinės pasipuošia įvairiaspalviais gėlių žiedais.
Spalio paskutinėmis dienomis užimtumo specialistės ir socialinės globos gyventojai kartu su Gylių mokyklos – daugiafunkcio centro 5-10 klasių mokiniais sutvarkė kapines.
Uždegti 840 žvakučių kvietėme Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos mokinius, kad neliktų tamsu ir tuščia ten, kur atgulė Blinstrubiškių socialinės globos namų gyventojai. Uždegę žvakutes visi kartu sukalbėjome maldas už mirusiuosius.
Džiugu, kad mūsų krašte atsiranda patriotiškų, pilietiškų mokyklų, kurios savo darbais, suburia būrį jaunų žmonių, gebančių puoselėti deramą pagarbą mirusiems.

Paminėta Baltosios lazdelės diena

Spalio 15-ą dieną globos namuose buvo minima tarptautinė baltosios lazdelės (aklųjų) diena. Pasaulyje ši diena minima daugiau kaip 50 metų. Pirmiausia ji pradėta švęsti Jungtinėse Amerikos valstijose. Lietuvoje tarptautinė baltosios lazdelės diena minima nuo 1992 metų.
Baltoji lazdelė – neregio savarankiškumo įrodymas. Atmintinos dienos simboliu laikoma baltoji lazdelė– vienas pagrindinių įrankių, kuriuo naudojasi regėjimo negalią turintis žmogus.
Minint šią dieną Blinstrubiškių socialinės globos namuose koncertą padovanojo Raseinių aklųjų ir silpnaregių sąjungos filialo ansamblis „Svaja“, jo vadovė Gražina Grabienė. Linksmomis dainomis ir gražiomis eilėmis mums priminė kaip gera mokėti džiaugtis kiekviena diena.

Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga spektaklis „Ženteliai“

Šių metų spalio 2 d. Raseinių r. Gruzdiškės kultūros namų mėgėjų meno kolektyvas parodė spektaklį „ Ženteliai“. Gausus būrys socialinės globos namų gyventojų liko sužavėti linksmu spektakliu. Aktoriams negailėjo plojimų, o kolektyvo vadovei įteikta padėka.

Dalyvavimas Raseinių miesto šventėje „Rudens bendrystės sodas“

Šiais metais pirmą kartą Blinstrubiškių socialinės blogos namai dalyvavo 765 jubiliejui skirtoje miesto šventėje. Pasiruošimo darbai vyko keletą savaičių. Šventėje, užsukusius į globos namų ir seniūnijos kiemelį visus dalyvius, savo gaminiais (duona, sūriu, vyriška ir moteriška obuoliene, gira ir moliūgų sriuba) vaisino globos namų darbuotojos. Edukacinę veiklą vedę socialinis darbuotojas Laimonas Laukšas. Drauge su Paliepių seniūnijos darbuotojais džiaugėmės maloniu pabuvimu Raseinių miesto jubiliejuje.


Žolinė Blinstrubiškių socialinės globos namuose

Rugpjūčio 14 d. globos namuose buvo švenčiamo Žolinė. Tikintiesiems tai viena didžiausių Mergelės Marijos švenčių - jos paėmimo į dangų prisiminimas, kai bažnyčiose šventinamos gėlės ir žolynai. Žolinė pagal mūsų senolius, tai atsisveikinimas su žalumynais ir gėlėmis.
Šventinę programą mūsų namuose parodė Kelmės Bočiai „Atgaiva“. Gražiomis dainomis ir kapelos atliekamais kūriniais į šokių ratelį sukvietę aktyvesnius globos namų gyventojus. Svečiai linksmais pokštais pasidžiaugė tuo, kad ir būdami senjorai nepraranda gyvenimo džiaugsmo.

Iškyla gamtoje

Viena saulėtą rugpjūčio dieną Raseinių r. Blinstrubiškių socialinės globos namų gyventojai, lydimi užimtumo specialisčių Kristinos ir Vilmutės, išsiruošė į iškylą. Vykome į Raguvos pažintinį taką, esantį prie Sujainių gyvenvietės. Mėgavos gražia aplinka, gaiviu oru. Ištvermingiausi keliavo visais takeliais, grožėjosi įrengtomis pavėsinėmis, sūpynėmis. Vėliau ant laužo kepė dešreles, dalinosi prisiminimais, išgyvenimais, kalbėjo apie pastebėtus pokyčius gamtoje, žaidė nuotaikingus žaidimus, suposi sūpynėse. Nepastebėjome kaip greitai prabėgo laikas grožintis aplinka. Visi su gera nuotaika ir pilni įspūdžių grįžome namo.
Užimtumo specialistė Kristina Baukienė

Pasveikinta Blinstrubiškių socialinės globos namų jubiliatė

Liepos 10 dieną 95 – erių metų jubiliejų pasitiko Liudvika Jurkūnienė. Jubiliatės pasveikinti atvyko mero pavaduotoja Gitana Rašimienė, mero patarėja Vaida Tunaitienė ir Paliepių seniūnijos seniūnė Rasa Spurgienė. Svečiams jubiliatė pasakojo, kad yra kilusi iš daugiavaikės šeimos, kurioje augo 11 vaikų. Pati Liudvika užaugino du vaikus. Svečiai jubiliatei palinkėjo šviesių dienų, sveikatos bei sulaukti garbaus 100 metų jubiliejaus.

Darbų paroda

Raseinių r. Blinstrubiškių socialinės globos namuose birželio mėn. vyko globos namų gyventojos Domnikos Antonovos darbų paroda. Parodoje buvo pristatoma simegrafijos technika, kitaip vadinama siuvinėjimas ant popieriaus.
Domnika nuo atvykimo dienos parodė norą meninei veiklai. Ji sako, kad be meninės veiklos ir darbo negalėtų išgyventi nei dienos. Todėl visi jai linkime sveikatos, kūrybinės ugnelės, pasitikėjimo savimi ir kad dar ilgai džiugintų mus savo darbais.

Susitikimas su veislyno „Kalnų šuo“ savininku ir berno zenenhundų veislės šunimis

Gegužės 30d. Raseinių r. Blinstrubiškių socialinės globos namuose lankėsi veislyno „Kalnų šuo“ savininkas su berno zenenhundų veislės šunimis.
Irmantas Tarnauskas papasakojo apie šios veislės šunis, jų priežiūrą. Taip pat gyventojus supažindino su kaniterapija. Kaniterapija – alternatyvus ir (ar) pagalbinis gydymo, reabilitacijos būdas, kai norint pasiekti geresnės fizinės, emocinės sveikatos, pagerinti pažintinius bei socialinius įgūdžius, naudojamas specialiai paruoštas šuo motyvacijai sustiprinti.
Gyventojai domėjosi šunų priežiūra, stebėjo komandų atlikimą. Kiekvienas norintis galėjo pasidžiaugti šunimis, jų meilumu ir draugiškumu.
Irmantas Tarnauskas pažadėjo rudenį apsilankyti su mažaisiais savo augintiniais.

Papuoškime balkonus žiedais

Praėjusią savaitę, gegužės 15 -18 d., Raseinių r. Blinstubiškių socialinės globos namų socialiniai darbuotojai, užimtumo specialistės ir gyventojai sodino balkonines gėles. Pasak direktorės Rasos Šebelskienės, dalijimasis tuo, ką sukuriame patys ir kas suteikia daug laimės ir džiaugsmo – vienas svarbiausių draugiškos ir atsakingos bendruomenės bruožų.
Kasdieniame bėgime ir darbų rutinoje labai svarbu išlikti ramiam, išmokti sustoti ir pasidžiaugti paprastais dalykais, pajusti ramybę gali padėti ir gėlės. Gėlės teikia gerą nuotaiką, energijos antplūdį ar turi raminamąjį poveikį, padeda atsipalaiduoti, kitus susikaupti. Gėlės moko savo šeimininką rūpintis juo, ugdo pareigos ir atsakomybės jausmą. Primena, kad ir nedaug pastangų reikalaujantis darbas gali pakeisti aplinką.
Globos namų balkonai pasipuošė gėlių kompozicijomis, kurios visą šiltąjį sezoną skleisdamos grožį džiugins gyventojus, darbuotojus ir atvykstančius svečius.

Blinstrubiškių socialinės globos namuose pasveikintos slaugytojos profesinės šventės proga

Kasmet gegužės 12-ąją viso pasaulio slaugytojai pažymi savo profesinę šventę – Tarptautinę slaugytojų dieną. Blinstrubiškių socialinės globos namų administracija nuoširdžiai pasveikino visas slaugytojas, slaugytojų padėjėjas Tarptautinės Slaugytojų dienos proga. Direktorė Rasa Šebelskienė padėkojo už nuoširdumą, profesionalumą, begalinę kantrybę ir atsidavimą savo profesijai, pavaduotojas Petras Vežbavičius palinkėjo sveikatos, neblėstančios energijos bei stiprybės dalijant šypseną, gerumą visiems, kuriems reikia pagalbos!

Šventinis koncertas „TAU MAMA“ Blinstrubiškių socialinės globos namuose

Gegužes 3 d. socialinės globos namuose buvo minima Motinos diena. Šį diena yra labai graži pavasario šventė, leidžianti parodyti išskirtinį dėmesį brangiausiam žmogui. Šventinį koncertą mums dovanojo Sujainių mėgėjų meno kolektyvai.
Jautrūs žodžiai mamai liejosi iš vedėjo lūpų. Mišrus vokalinis ansamblis „Šypsena“ dovanojo jausmingas dainas, merginų vokalinis ansamblis „Vaivorykštė“ atliko dainas apie mamą. Moterų šokių kolektyvas „Banga“ ir merginų šokių kolektyvas „Vaivorykštė“ šokio judesiais džiugino šventės dalyvius.

Pavasario džiaugsmai

Sulaukus pavasario Blintrubiškių socialinės globos namų užimtumo specialistės kartu su gyventojais suskubo tvarkyti aplinką. Užimtumo specialistė K. Baukienė suorganizavo talkas. Gyventojai grėbė žolynus, rinko iš po žiemos nulūžusias medžių šakas, nušlavė takelius, pasodintos pirmos našlaitės.
Globos namų gyventojas Bronius Pranskus sukalė 6 inkilus ir juos pakabino teritorijoje esančiuose medžiuose, kad paukščiai savo čiulbėjimu džiugintų. O artimiausiu metu planuoja sukalti gandrams gandralizdį, nes Bronui labai malonu klausyti jų snapų kalenimo.

Margučių šventė

Balandžio 4 dieną socialinės globos namuose vyko Margučio šventė. Šventės metu buvo organizuojama gyventojų ir darbuotojų Velykinių margučių paroda. Šiais metais kartu su globos namų gyventojais šventėje dalyvavo Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos 1 b klasės mokiniai, jų mamos ir mokytoja Silva Vitauskienė. Užimtumo specialistė Rita Janušauskienė pasveikino visus susirinkusius į šventę, trumpai priminė Velykų papročius ir margučių atsiradimo istoriją. Mokiniai deklamavo eiles, skambėjo gyvai atliktas kūrinys. Vaikai kiekvienam gyventojui padovanojo Velykinius atvirukus. Skambant ansamblio „Tėviškėlė“ atliekamoms dainoms, gyventojai su vaikais margino kiaušinius. Komisija turėjo išrinkti 3 gražiausius margučius, jų autoriai apdovanoti prizais. Žaidimuose rungėsi vaikai ir socialinės globos namų gyventojai. Ši šventė priminė visiems, kad nuoširdus rūpestis ir noras būti kartu yra pati didžiausia dovana.

Kaziuko šventė

Kovo 6 dieną su linksma polkute Kaziukas (Alvydas Kybartas) ir Barborytė (Alma Samuilaitė) kvietė socialinės globos namų gyventojus į Kaziuko šventę. Nuo pat ryto vaišes ruošė gyventojai kartu su užimtumo specialistėmis.
Skambiomis dainomis džiugino socialinės globos namų ansamblis „Tėviškėlė“. Gyventojai minė mįsles, žaidė įvairius žaidimus, vaišinosi gira ir kitais skanėstais. Žaidimuose aktyviausi buvo Birutė Agafanova, Algirdas Pašvenskas ir Egidijus Jasiūnas. Visus dalyvavusius šventėje apdovanojome Kaziuko riestainiais.

Grožio diena Blinstrubiškių socialinės globos namuose

Blinstrubiškių globos namuose apsilankė Raseiniuose įsikūrusio grožio salono „Vanilė“ kolektyvas. Nuo pat ryto rinkosi ir šurmuliavo globos namų gyventojai, kuriuos gražino grožio salono specialistės.
Moterų kirpėjos Vitolda Valentonė,ir Sandra Kisielienė be atokvėpio gražino: kirpo, dažė, šukavo jaunesnes ir vyresnes globos namų gyventojas. Kai kurioms buvo stilingiau suformuotas plauko kritimas, kitoms - visiškai pakeistas stilius. Vyrų kirpėja Neringa Andraitienė darbavosi ties stilingais vyrų kirpimais. Kosmetologė Rasa Dukauskienė vos spėįo „suktis“ gražindama globos namų gyventojas, kurioms buvo atlikta grožio procedūra: antakių dažymas ir korekcija.
Ši graži socialinė akcija pradžiugino išvaizdos pokyčiais ir praturtino geromis emocijomis globos namų gyventojus.

Lietuvos šimtmečio šventė Raseinių r. Blinstrubiškių socialinės globos namuose

Vasario 15 d. Blinstrubiškių socialinės globos namuose šventėme modernios Lietuvos gimimą. Valstybės atkūrimo šimtmetis – puiki proga iškilmingai paminėti svarbią sukaktį.
Viduklės Šv. Kryžiaus parapijos klebonas – kunigas Albertas Stanulis laikydamas Šv. Mišias pašventino naujas Lietuvos valstybės vėliavą ir Lietuvos valstybės istorinę vėliavą.
10.00 val. darbuotojai ir gyventojai rinkosi prie administracinio pastato. Giedant Lietuvos valstybės himną vėliavas iškėlė darbuotojai Laimonas Laukšas su Janina Šebelskienė ir gyventojai Alvydas Kybartas kartu su Alma Samuilyte. Šimtmečio proga į dangų paleisti trispalviai balionai. Po vėliavų iškėlimo ceremonijos visi rinkomės į socialinės globos namų salę.
Renginio pradžia neįsivaizduojama be Lietuvos valstybės himno giedojimo, po kurio sveikinimo žodį tarė direktorė Rasa Šebelskienė. Laiko patikrintos dainomis, instrumentiniais kūriniais, liaudiškais pašmaikštavimais ir eilėmis mus džiugino muzikos ansamblis „Ainiai“. Šventė socialinės globos namų bendruomenės nariams paliko neišdildomą įspūdį.

Žiemą, žiemą, bėk iš kiemo

Užgavėnės – linksmybių kupina šventė, po kurios prasidės beveik septynias savaites truksiantis Gavėnios laikotarpis. Socialinės globos namuose vykusiame renginyje netruko įvairiausių veiklų. Žinoma, išliko visos, dar nuo pagonybės laikų puoselėjamos. Šventę vedė Alma Samuilytė ir Alvydas Kybartas, galynėjosi lašininis ir kanapinis, o lauke triukšmingai sudeginta Morė.

Garbingo amžiaus jubiliatės pasveikinimas

Socialinės globos namų gyventoją Oną Pakarklienę garbingo 95 metų jubiliejaus proga atvyko pasveikinti Raseinių savivaldybės meras Algirdas Gricius, mero pavaduotoja Gitana Rašimienė ir Paliepių seniūnijos seniūnė Rasa Spurgienė.

Onutei meras užrišo 95 metų jubiliatės juostą, mero pavaduotoja įteikė mero sveikinimą, gėlių puokštę ir dovaną. Atvykę svečiai pasikalbėjo su Onute apie jos gyvenimą, pomėgius. Moteris pasidžiaugė, kad ji jaučiasi neblogai ir pasižadėjo sulaukti 100 metų jubiliejaus.

Atmintis gyva, nes liudija

Sausio 12 d. Blinstrubiškių socialinės globos namuose buvo minima Laisvės gynėjų diena. 8 val. uždegamos žvakutės prisiminti tuos, kurie savimi kovojo už mūsų laisvę. Jau praėjo daugiau kaip du dešimtmečiai nuo tragiškų Sausio 13-osios įvykių. Užaugo nauja karta. Mes kiekvieną kartą minėdami šią dieną vėl ir vėl įšgyvename tą viltį ir baimę, jaučiame pagarbą tiems žmonėms, kurie dėl mūsų laisvės paaukojo viską.
<   2018 m.   >